محرکین اغتشاشات مناطق آذري ربان را بشناسید

هوالمحبوب

نقل از وبلاگ ناگفته ها از دوست انقلابيم سروش

محرکین اغتشاشات مناطق آذري ربان را بشناسید

Mobin News © Mobin_s2004@yahoo.com

هفتۀ گذشته هموطنان آذری زبان در اعتراض به کاریکاتور روزنامۀ ایران به برگزاری تجمعات مختلف و ابراز انزجار از این حرکت تفرقه افکنانه پرداختند. در این میان عده ای با سوء استفاده از احساسات پاک مردم، با هدایت این اعتراضات به آشوب و اغتشاش سعی در تضعیف نظام  داشتند.
حجت الاسلام مصلح که مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد تبریز می باشد، از محرکین این ناآرامی ها بوده است. مصلح که در انتخابات ریاست جمهوری یکی از مسئولین ستاد هاشمی رفسنجانی در تبریز بود و بارها طرفداران احمدي نژاد را به حمايت از فاشيسم و طالبانيسم متهم مي کرد، و از هیچ تلاشی برای جمع آوری رای برای هاشمي فروگزار نکرد، در این آشوبها همواره دانشجویان را به برخورد های تند دعوت می کرد و به انها می گفت:"تا احمدی نژاد از ترکها عذر خواهی نکرده به اعتراضات ادامه دهید."
مصلح، روحانی محبوب طیف افراطی انجمن اسلامی دانشگاه تبریز است. گفتنی است، زمانی که زمزمه هایی مبنی بر عزل مصلح از نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ازاد تبریز مطرح بود، افراطیون انجمن اسلامی با اعتراضات گسترده، حمایت کامل خود را از وی اعلام کردند.
لازم به ذکر است، مصلح سخنران محافل و هیئت های طرفدار مرجع درباری (شریعتمداری) است و از تعصبات قومیتی وی به خوبی تفکرات پان ترکیستی به مشام می رسد.
شبکۀ ماهواره ای گونز (gunaz) از دیگر محرکین نا آرامی های شهر های ترک نشین است. شبکۀ گونز که برنامه های خود را از امریکا ارسال می کند، با هدایت آشوبگران، محل های آشوب را تعیین کرده و دائما وضعیت این مناطق را بحرانی نشان می دهد.
این گزارش حاکی است، این شبکه ماهواره ای با دروغ پردازی، سعی در بزرگ نمایی اعتراضات دارد و مردم را به تلاش برای تجزیه طلبی دعوت می کند.
شبكه ماهواره‌اي گونز كه از طريق ماهواره آمريكايي «تل استار دوازده» پخش مي شود از ديروز در برنامه هاي خود، مردم تبريز را به راهپيمايي ساعت پنج بعد از ظهر امروز(يكشنبه) از مقابل خانه مشروطه در خيابان «راسته كوچه» تبريز عليه فارس زبان ها دعوت كرده است.
اين شبكه ماهواره اي كه از زمان تاسيس به بحث قوميت ها دامن مي زند اعلام كرده است اين دعوت شامل همه شهرهاي مناطق آذربايجان ايران مي شود و همزمان كردها و عرب ها نيز عليه فارس ها دست به راهپيمايي و اعتراض خواهند زد.
بر اساس اين گزارش، شبكه ماهواره اي «گون‌آز تي وي»در برنامه هاي مختلف خود شعارهاي امروز را به شرح زير اعلام كرده است:
آذربايجان ثروتي ،آذربايجانا قالسن( ثروت آذربايجان براي آذربايجان ها)
آذري قوندارما،پهلوي قالما (آذري ساختگي ميراثي از پهلوي است )
هاراي هاراي من توركم( آهاي آهاي من تركم)
ميليت چي زنداني ،آزادلق، آزادلق(زندان طرفدار قوميت آزادي آزادي)
آذربايجان ملتي اويان ،قوتار ذلتي(مردم آذربايجان بيدار شويد، به ذلت خود پايان دهيد)
منيم ديليم اولن ديير،فارس ديلين دونن ديير( زبان من مردني نيست، زبان فارسي جاي آن را نمي گيرد)
فاشيسم،شوونيسم،بشريته دوشمني(فاشيسم،شوونيسم دشمن بشريت است)
همچنين اين شبكه ماهواره اي اعلام كرده است امروز در تهران نيز ساعت ده صبح آذري زبان ها عليه فارس ها دست به راهپيمايي بزنند.
اين گزارش مي افزايد، شبكه ماهواره اي گونز از زمان توهين روزنامه ايران، تبليغات خود را گسترش داده و بر بحث قوميت ها دامن مي زند و در تمام آشوب هاي اخير در شهر هاي آذري زبان ايران نقش مهمي و هدايت گري داشته است، بطوريكه قبل از هر اتفاق و درگيري در شهر هاي آذربايجان اين شبكه ماهواره اي مردم آن شهر را به راهپيمايي و اعتراض دعوت كرده بود.
برپايه اين گزارش، در روزهاي اخير گفته شده تعدادي از افراد در ميان آشوب گران اسلحه داشته و در هر شهري كه قرار است راهپيمايي و اعتراضي صورت گيرد به آن شهر سفر مي كنند و مردم را به تخريب اماكن عمومي و شعار دادن عليه نظام تحريك مي كنند.
محمود علی چهرگانی که به عنوان کارشناس در شبکۀ گونز صحبت می کرد، خطاب به هموطنان آذری زبان، گفت:" به توقیف روزنامۀ ایران راضی نشوید و از این موقعیت برای استقلال آذربایجان استفاده کنید، آذربایجان باید از ایران جدا شود."

محمود علی چهرگانی کيست؟
وی از لحاظ سابقهء جهت گيری سياسی، قابل مقايسه با افرادی همچون حشمت الله طبرزدی است که در چرخشی صد و هشتاد درجه از يک خودی به يک اپوزيسيون تغيير موضع داده اند. نمود.
وی مدتی عضو انجمن فرهنگی اجاق آذربايجان بوده و رسالهء دکترای خود را در دانشگاه تربيت مدرس در مورد زبان ترکی تنظيم کرده است که ظاهرآ موفق به اخذ مدرک نشده و صد البته بعدآ از جاهای ديگر دکترای افتخاری مرحمتی دريافت داشته است!!
پس از آنکه در دور نخست انتخابات سال ۷۵ رای اول تبريز را کسب نمود، انصراف داد. سرانجام با کمک برخی عوامل خارجی از ايران گريخت و رفت که قدرت طلبی اش او را به عروسکی خيمه شب بازی تبديل کند. عروسکی در قامت يک مبارز!
جاماح يا (جنوبی آذربايجانين ميلّی آزادليق حرکاتی) يک سازمان جدائی طلب از جنس گروههايی همچون الاهواز در خوزستان می باشد که از سوی دولت جمهوری آذربايجان ايجاد گرديده و حمايت می شود.
مرامنامۀ اين سازمان با الفاظی عوام فريبانه، هدف غايی جاماح را آزادی نه تنها آذری ها، بلکه کليه ايرانيان از يوغ شوونيسم فارس بيان می دارد!
در سال ۱۹۹۹، جاماح چهرگانی را پس از ابراز ندامت از گذشته اش (!) (يعنی ايرانی بودن!) به رياست کميتۀ مرکزی منصوب نمود و پس از آنکه چهرگانی بدين مختصر قانع نگرديد و دوباره نام ايران را بر زبان آورده و جبهۀ‌ اسلامی آذربايجان را پديد آورد، چون دو عنوان اسلام و ايران در تضاد با مرامنامهء جاماح قرار داشت ، سرانجام کميتهء مرکزی جاماح در فوريهء ۲۰۰۲ تصميم به اخراج وی گرفت!
محمود علی چهرگانی هم اکنون با نام دکتر چهره قانلی (!) در راس گروهکی است با نام گاموح يا جنبش‌ بيداری‌ ملی‌ آذربايجان‌ تاسیس کرد.
لازم به ذکر است، چهرگانی در راستای پروژهء Break Down ايالات متحده برای ايران ، با مقامات کاخ سفيد ديدارهای مکرر داشته است.

اسامی سایر افراد تجزیه طلب:
پيروز ديلنچی: این فرد شاعر نما، رئيس جاماح است.
بويوک رسولوند:
پيرمردی که چند سال است با آرزوی رهبری اسير و آواره کوچه- پس کوچه های باکو شده و سازمان کاذبی بنام «کميته دفاع از حقوق آذربايجانيان جهان» را در ادارات رشوه خوار باکو به ثبت رسانده که تنها عضو و رهبر آن فقط خودش مي باشد.
افراد ديگری نيز در رده های پائين تر اين گروهک ها وجود دارند که در کشورهای مختلف جهان مشغول فعاليت هستند:

۱. حسين قابلی   ۲. اصلان خالدی       ۳. اژدر تقی زاده       ۴ .بهروز سلطانپور
۵. جواد درختی        ۶. رحيم شهبازی    ۷. منوچهر جوانشير    ۸. عليرضا قزوين زاده
۹. جوانشير اميرهاشمی    ۱۰. عليرضا احسنگر           ۱۱. صالح ايلديريم
۱۲. عليرضا ميانه ای             ۱۳. احمد اوبالی

/ 20 نظر / 66 بازدید
نمایش نظرات قبلی

زنده باد آذربایجان مسلمان مرگ بر فاشیزم فارس

يه دوست

آخه تابلو هر بچه اي ميفهمه اين عكس مونتاژه اگه بلد نيستي خبر جعل كني بده يكي كه بلده اين كار رو بكنه من صاحب اين عكس رو ميشناسم مي دونم باهاش مشكل شخصي داي ميخواستي خرابش كني خيلي خودتو ضايع كردي با اين عكس تابلوت

جمشید

اولا پوخ یمه

حسن

جده اولما سنده فاسان فاس چوپویلو نمه نه یازموسون سن هارانین ایتیسن کی مصلحی یا جعفرنی یا فضولینی تانیاسان سیل بو مطلبی یوخسا جلیم بلوی اوسوز

محمدرضا مصلح

سلام بر شهیدان - اینجانب محمدرضا مصلح فرزند جواد طلبه ای بیکس و بدون وابستگی به غیر حضرت حق از صدام به خاطر اصابت تیر مزدورانش در دفاع مقدسمان حق خودم گذشته ام اما با دلی بی کنیه زنند ه این اتمامات صددر صد دروغ را در محشر کبری مقابل خداوند متعال پاسخ گوی سوال حق تعالی از حق الله یش خواهم بود . کمترین و بیکس ترین بنده گناهکار خدای کریم مصلح

احمد

قابل توجه آقایان به اصطلاح پانترکیسم .... ان اکرمکم عندالله اتقاکم ( گرامی ترین شما نزد خدا با تقواترین شماست)قران مجید . . من یک ترک زبانم ولی هیچ وقت برام مهم نبوده... اونیکه برام مهمه دینمه اعتقاداتمه کشورمه .... قران می گه تقوا ....نمیگه زبان ...نمیگه قومیت...نمیگه تعصب به زبان مادری

تورکان

سلام برادرمن یک تورکم چهرگانیوهم میشناسم اهل شبستره ادم بسیاربوقیه چندبارهم توشرفخانه بنرهای توهیین امیزی روشبانه نسب کردن اینا هیچوقت نمی تونن اذربایجان رو از ایران جداکنند چون نه مامیزاریم نه دولت ونه نیروهای نظامی مثل سپاه یاشاسین ایران یاشاسین خامنه ای لعنت اولسون جاماحا[لبخند]

بهرام

من ترک تبریزهستم ولی مخالف دولت نیستم...البته نقدمیکنم ولی ازراه درستش اینکه یه مشت آدم برن شورش کنن واموال عمومی روتخریب کنن درست نیست تواین موضوع من ب نفع دولت ایران کارمیکنم ومانع شورشی هامیشم