دهمين شهردار

هوالمحبوب

 با سلام

ضمن تبريک حلول ماه شعبان المعظم و درخواست ظهور هر چه سريعتر مولايمان

ديروز خبر شهردار شدن آقای قاليباف را شنيدم هم تعجب کردم و هم نگران ، تعجبم از اين بابت بود که اصلا فکر نمی کردم اين گزينه محلی از اعراب در انتخاب اين مسئوليت داشته باشد در تحليلهای سابقم در خصوص کانديداها در خصوص مديريت جناب آقای قاليباف نوشته بودم و من معتقدم ايشان توان مديريتی خوبی دارند ولی نه برای مديريت بر انسانهايی که تشنه عدالتند و آنقدر فشار های اقتصادی بر آنها وارد شده است که ديگر توان فشارهای ديگر را ندارند و در واقع با انتخاب احمدی نژاد برای رياست جمهوری مردم با تمام توان فرياد مبارزه با فقر و غنا را سر دادند و خواستار اين شدند که مسئولين برای رفاه آنها برای مسکن آنها و برای بازنشستگان و برای تحصيل رايگان و... اصول بر زمين مانده قانون اساسی کاری بکنند و در اين ميان مديريت جناب قاليباف نوعی مديريت خاص است در اين نوع مديريت توان مالی بجای عدالت اسلامی حرف اول را می زند ايشان بيشتر از عدالتخواه و اصولگرا يک تاجر خوب است يک اقتصاد دان خوب که از آب هم کره می گيرد وضعيت ناجا در زمان مسئوليت ايشان و انواع و اقسام جريمه ها وپولهای مختلف برای کارهای تعريف شده همه نشان می داد ايشان ناجا را تبديل به يک بنگاه بزرگ اقتصادی کرده بود ماليات و دريافت پول بهتر از شهروندان در نتيجه خدمت بهتر و با کلاستر تقريبا شعار ايشان بود ولی بواقع چنين بود؟ حضور ماموران يگان ويژه در سطح شهر و برخوردهای بسيار تند و نابخردانه آنها با مردم و حتی متخلفين چهره پايتخت جمهوری اسلامی را به يک پادگان تبديل کرده بود من نمی خواهم اصل کار را زيرسوال ببرم بلکه عدم آموزش نيروها در برخورد با مردم و قلع وقم مردم محروم به بهانه فرهنگ سازی به هيچ وجه در شان نظام مردم سالاری دينی نبود و ايشان مدير و برنامه ريز اين برنامه ها بود و اينک ايشان باز در مسئوليتی قرار گرفته است که اگر بخواهد با همان بينش و تفکر کار کند نتيجه اش دقيقا بر عکس فضايی می شود که دکتر احمدی نژاد ايجاد کرده بود هنر دکتر احمدی نژاد در اين بود که روح عدالتخواهی و احساس مسئوليت را در شهرداری زنده کرد و با حذف قوانين دست وپاگير که باعث می شد مردم برای حل مشکلشان به رشوه رو بياورندتحولی ايجاد کرد و در کنارش هزينه های زيادی که مردم می بايست  به عنوان قانون پرداخت کنند را حذف کرد آری هنر او اين بود که ربا را در شهردار ی از بين برد و مردم احساس کردند شهرداری برای خدمت ايجاد شده نه برای مچ گيری و گرفتن جريمه و ... و اما اينک جناب قاليباف چه خوب و چه بد شهردار تهران شده است و تنها می توانيم با توجه به اينکه رياست جمهوری و برنامه های وی در جهت عدالت اجتماعی و رفع محروميتها تبيين شده اميدوارم باشيم نظارت دقيق چيزی که خواسته اصولی و ريشه ای مردم از دولتمردان است اجازه ندهد شهرداری تبديل به بنگاه اقتصادی شود و تهران همانند دوران سياه کرباسچی و ملک مدنی و الويری صحنه تاخت و تاز زالو صفتان سرمايه دار شود در پايان برای ايشان در جهت خدمت به اين مردم خوب و شريف آرزوی  موفقيت داريم .

امام علی (ع) : محبوب ترين مومن نزد خداوند کسی است که مومن فقيری را در تنگدستی دنيا و گذران زندگی ياری رساند .   تحف العقول ص ۳۷۶

خاطرات حاج رضا بروز شد  http://hajreza.blogfa.com

راستی دارم از اينجا اسباس کشی می کنم و می رم به يه خونه ديگه که وقتی يه مهمون آمد شرمنده اش نشم

http://hajreza.mihanblog.com

/ 6 نظر / 4 بازدید
ریحانه

تمام انقلاب ها زمانی به ضد خود تبديل می شوند ( دچار انحراف میشوند از شهید مطهری) ولی انگار انقلاب ما اين مسير را با جهش طی کرد . انقلاب به تمام ان چيز هايی تبديل شد که زمانی برای از بين بردنشان ايجاد شده بود فقر مافيا-خانواده در رده های بالا تجارت غير قانونی دزدی در کمال وقاحت و تاسف اين جاست که اگر ان ها دذد مال بودند اين ها شدند دزد عقيده شيطان در لباس خدايگان امد اين بار

سلیمان مرید

تبریک می گویم که بالاخره کمی واقع بین شده ای. اصلاح طلبان را ول کردی به قالیباف چسبیدی؟آیا اگر این شهردار سابق تهران عدالت خواه بود پروژه ی چند میلیاردی متروی هوایی را راه می انداخت؟ شورای شهرتان هم که واقعا در دنیا افتضاح به بار آورده است. راستی چرا چمران به جای شورای شهر با احمدی نژاد راه می افتد و به عسلویه و مشهد می رود؟ چیزی جز درد قدرت است؟ واقعا اگر شهید چمران که عضو ارشد نهضت آزادی ایران و دوست صدیق شادروان بازرگان بود، امروز زنده بود درباره ی برادر خود چه میگفت؟ زیاد خودتان را ناراحت نکنید شهردار هم انتصابی از سوی بیت رهبری است. علی خامنه ای که از همان اول با غصب حق منتظری و تزویر هاشمی رهبر شد اکنون هاشمی را بر زمین زده. احمدی نژاد این قاتل شهید سامی را رییس جمهور کرده( اشاره به سخنرانی وی که تاکید کرد رییس جمهور باید جوان باشد) و برای بدست آوردن دل لاریجانی و قالیباف هم به هر کدام پستی داد. در این میان کروبی را هم تهدید کرد.(اشاره به نامه ی خامنه ای به حجت الاسلام کروبی پس از انتخابات)

سلیمان مرید

) خدا داند برای معین و مشارکت و مجاهدین انقلاب چه نقشه ای دارد! البته این گروهها ی خط امامی و دانشجویان تسخیر کننده ی لانه ی جاسوسی بسیار شجاع تر از آنند که زیر سلطه ی رهبری بروند. راستی خوشا به حالتان که بیکارید و این همه فعالیت اینترنتی دارید خوب البته اگر شما بیکار نباشید پس من باشم؟!(؟) دست آخر نیز ازدواج نوه ی آیةالله منتظری با دختر سراج الدین موسوی رااز همین جا به همه تبریک می گویم . عروسی ساده و خوبی بود که با یکی از دوستان رفتیم. آقای ابطحی . خاتمی و لاری و زنگنه هم بودند جای شیخ بزرگ منتظری خالی بود. مجلس بوی وی را می داد... راستی صد احسنت بر خانم ريحانه که بيشتر از خيلی ها می فهمد.!

سلیمان مرید

ا سلام. به اطلاع می رسانم فردا پنجشنبه ساعت 5 بعد از ظهر به مناسبت سالگرد وفات طالقانی بزرگ(ره) مراسمی با سخنرانی اعضای جبهه ی مشارکت ملی و نهضت آزادی ایران در حسینیه ی ارشاد برگزار می شود. همزمان مراسمی نیز در اصفهان چهارباغ بالا تالار کارگران برگزار می شود.

mahdi

از بچه گی همیشه آرزو داشتم چشمهای شوهرم سبز باشد که از نگاه کردنش خسته نشوم. دلم میخواست پز چشمانش را پیش رفقایم بدهم. نمیدانم. دلم میخواست خودم را سبز ببینم در چشمان تو. بار اولی که مادرت آمد خانه ما همش دلم میخواست بپرسم"ببخشید خانم، چشای آقا پسر شما چه رنگیه؟" (داستان سبز خالی - دفاع مقدس)

آرش كماندار

به نام خداوند عشق و رحمت با سلام خدمت حاج رضا ديم جواب اين ياوه گويي هاي سليمان را نداده اي احساس كردم ارزشي براي ياوه گويي هاي هميشگي اين حامي تروريست قائل نيستيد به هر صورت طبق معمول اين آدم عقده اي و فاميل موسي خياباني معدوم كه هر روز به سمتي مي چرخد اراجيف زيادي بهم بافته قديميها داستاني از ملانصرالدين نقل مي كردند كه روزي ملا همراه پسرش از محلي رد مي شد ملا سوار خر و پسرش پياده بود هر كسي مي رسيد مي گفت چه پدر بي رحمي كه فرزندش پياده و خود سواره است ملا پياده شد فرزندش را سوار كرد و باز گروهي ديگر گفتند عجب فرزند بي رحمي پدر پيرش پياده است و خودش سواره اين بار ملا و فرزندش دونفري سوار خر شدند مجددا گروهي ديگر با ديدن آنها گفتند چه پد و پسر بي رحمي كه دونفر سوار خر بي نوا شده اند اين بار ملا و پسرش از خر پياده شدند و همراه خر پياده حركت كردند اينبار بازهم گروهي ديگر به طعنه مي گفتند عجب آدمهاي احمقي همراه خود مركبي دارند ولي پياده طي طريق مي كنند اين مثال مصداق امثال سليمان مريد است كه اين حكومت هر كاري بكند او چيز ديگري مي گويد.